+420  737 402 712
CZ | EN

Velikost prstenu

Rádi byste koupili přítelkyni/manželce prsten, ale neznáte její velikost? Nevadí, rádi Vám poradíme.

Nejpřesněji velikost prstu zjistíte pomocí měrných kroužků, které mají obchodní zástupci Lucy Diamonds vždy u sebe. Pokud však chcete velikost zjistit „tajně“ či v pohodlí domova, můžete využít tipy a triky, které jsou uvedeny níže.

3 jednoduché a rychlé postupy určení velikosti prstenu

  • Mám jiný prstýnek – převodní tabulka

Vypůjčte si od manželky/přítelkyně jiný prstýnek, který nosí na prstě, na který byste jí rádi prsten koupili. Nejen že každý prst na ruce má svou velikost, ale rovněž i prsty na každé ruce se nepatrně liší ve velikostech. Změřte tedy vnitřní průměr prstenu a pomocí níže uvedené tabulky dohledejte velikost prstenu.

  • Mám jiný prstýnek – měřící kroužky

Vypůjčte si od manželky/přítelkyně jiný prstýnek, který nosí na prstě, na který byste jí rádi prsten koupili a přiložte jej na měřící kroužky uvedené jako odkaz v obrázku níže. Je třeba, aby okraje prstenu přesně překrývaly obrys prstenu, pokud ano, pak jste našli tu správnou velikost.

  • Měření pomocí proužku či provázku

Nejjednodušší metoda je omotání prstu provázkem či tenkým proužkem papíru, fixem na něm označíte šířku prstu a výslednou délku změříte pravítkem. Změřený obvod prstu určuje velikost prstenu. Naměříte-li např. obvod 55 mm, pak odpovídá velikosti prstenu číslo 55. Nezapomeňte však, že mnohdy bývá kloub prstu širší než samotný prst, proto provázek moc nepřitahujte. 

Pozor: U masívnějších prstenů širokých cca 6 mm, doporučujeme zvolit velikost o číslo větší.

                   

 

Změna velikosti prstenu

Pokud Vám objednaný prsten nesedí, kontaktujte nás, domluvíme se na nejlepším, nejsnazším a nejrychlejším řešení, jak prsten upravit k Vaší spokojenosti.

Většinu snubních prstenů bez kamenů a zásnubních prstenů s jedním kamenem je možné upravit až o 2 velikosti nahoru i dolů. U eternity prstenů a prstenů s více kameny je úprava velikosti složitější, mohlo by dojít k znehodnocení zasazených kamenů, a je dobré se poradit se zlatníkem. 

 

Na kterém prstě se nosí zásnubní prsten?

S velikostí prstenu rovněž úzce souvisí otázka, na kterém prstě se nosí zásnubní prsten. Zásnubní prsten se obvykle nosí na prsteníčku levé ruky, protože ta je blíže srdci.

A kam se zásnubním prstýnkem po svatbě? Možností je několik. Tradičně se nosí oba prstýnky na prsteníčku levé ruky. V případě, že zásnubní nebo snubní prsten je dost výrazný či nehodí-li se prsteny k sobě navzájem, pak je lepší nechat je vyniknout na každé ruce zvlášť. Snubní prsten necháme na levé ruce a zásnubní přesuneme na ruku pravou.